Yıldız AKP’li belediyelere yüklenirken İYİ Parti ve Millet İttifakı’nın ilk seçimlerde iktidar olacağını söyledi.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız bugün il binasında bir basın toplantısı düzenledi. 2021 yılını, Kocaeli’deki yerel yönetimleri değerlendiren Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın üye çalışmalarından da bahsetti. Yıldız İYİ Parti’nin Kocaeli’de 14 bin üyeye ulaştığını ifade etti. Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılardan, Kocaeli’de yarım kalan projelerden, belediyelerin faaliyetlerinden bahseden Yıldız, İYİ Parti ve Millet İttifakı’nın ilk seçimlerde iktidar olacağını söyledi.

Kepçeyle alıp, kaşıkla bile vermediler

Şanbaz Yıldız’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Kıymetli Kocaeli halkı maalesef 2022 yılına büyük zamlarla başladık. Elektrik faturalarına yüzde 100’ü aşan oranda zam yapıldı. Akaryakıt fiyatları her geçen gün yükseliyor. İğneden ipliğe her şeye zam gelirken TÜİK denilen kurum açıkladığı enflasyon rakamları ile aklımızla alay ediyor. Son olarak dün Tek derdi saraya yaranmak olan istatistik kurumu Türkiye’de kamu kurumlarındaki siyasallaşmanın en net örneğini bizlere gösteriyor. Vergilerle, engel olamadıkları zamlarla vatandaşın sofrasından kazanla, kepçeyle alanlar iş ücret zammına geldiğinde kaşıkla vermeyi dahi çok görüyor. Asgari ücret artışı dolar kuru ile birlikte geçtiğimiz yılı aratır oldu.

Beceriksiz yerel yönetimler

Maalesef artık yeni bir yıl, yeni bir gün istemez hale geldik. Her yeni güne yeni bir fiyat artışı ile uyanan halk günden güne fakirleşiyor. Bu fakirleşmeye ek olarak bir de beceriksiz yerel yönetimlerin yerine getiremedikleri vaatlerle, halka yaşattıkları sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bugün İYİ Parti Kocaeli İl Teşkilatı olarak kentimizde yarım kalan, unutulan, yerel yönetimler tarafından dikkate alınmayan kimi projeleri, hizmetleri ve işleri konuşmak için bir araya geldik. Birazdan anlatacaklarım bizim bu toplantıdan çok kısa bir süre önce, hızlıca düşündüklerimizden ibaret. Bizim anlattıklarımızdan çok daha vahim bir tablo olduğunu maalesef hepimiz biliyoruz.

14 bin üyeye ulaştık

Öncelikle kısaca partililerimize teşekkür etmek istiyorum. İYİ Parti olarak 2021 yılında büyük bir üye çalışması yaptık. Genel merkezimize 12 bin üye sayısına ulaşacağımızı taahhüt ettik. Bütün ilçelerimiz taahhüt ettikleri üye sayısına ulaştı. Çok kısa zamanda 6 binden fazla yeni üye kazandık. Kocaelililer umudun İYİ Parti’de olduğunu biliyor. Teşkilatlarımıza sürekli bir talep var. Üye sayımız 14 binle de sınırlı kalmayacak biliyorum. Her geçen gün daha da büyüyen bu ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Bugün İYİ Parti teşkilatlarından bahsetmeyeceğim. Kocaeli’yi anlatacağım. Kocaeli maalesef çok bahtsız bir kent.

 

 Kandıra İzmit yolu’nun vebali boyunlarına

Her seçim döneminde Kocaelililere bu yolun duble yol olacağını söyleyip dalga geçer gibi diğer seçimlerde de bunu vaat olarak ortaya koydular. Ancak kendi yandaş firmalarına bile nazları geçmedi ve defalarca bu proje yarım kaldı. Yolun 7 buçuk kilometresini bitirdiklerini söyleyerek kendilerince bununla övünüyorlar. Kandıra İzmit Yolu’nu yapmayı beceremediler, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Bu yolun yapılma sözü verildikten sonra yüzlerce kaza oldu bu kazalarda onlarca vatandaş hayatını kaybetti. Vebali günahı boyunlarına…

Kocaeli şehir hastanesi yılan hikayesi

Kocaeli Şehir Hastanesi’nin yapılma serüveni de tam bir fiyasko. Yandaş müteahhitler, onların mağdur ettiği taşeronlarla gündeme geldi. Yıllar yıllar önce bitmesi gereken inşaat hala devam ediyor. AKP hükümetinin Kocaeli’deki temsilcileri sürekli tarih veriyor. Bu konuda utanmaları gerekirken gidip boy boy fotoğraf vermeyi iş sanıyorlar. Şehir Hastanesi bilmecesi ise hala devam ediyor. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları işlerin başında geliyor.

Gebze trafiği kaosu sona erdilemedi

Bu şehri beceriksiz bir hükümetin yerel temsilcileri yönetiyor. İşletmeler açılırken, OSB’ler kurulurken buraları destekleyecek altyapı asla düşünülmüyor. Gebze bölgemiz, sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu bir yer. Gebzeliler, Darıcalılar, Dilovalılar, Çayırovalılar artık bıktı. Trafik sorunu nedeniyle vatandaşımız saatlerini kaybediyor. Kimse bu vatandaşların sorunları üzerine eğilmiyor. Sanayici parasına, yerel yöneticiler ise keyfine bakıyor. Gebze trafiği her geçen yıl daha da artıyor. Şov yapmaktan vaatleri havada bırakmaktan başka bir meziyeti olmayan yerel yöneticiler, tüm Kocaeli’nin olduğu gibi Gebze’nin de yıllarını çaldı.

İzmit körfezi’ni 17 yılda katlettiler

Son yılların en büyük çevre faciasını Marmara Denizi’nde yaşadık. Marmara Denizi ve İzmit Körfezi nefes alamadığı için müsilajı kustu. Tam 17 yıldır Kocaeli’yi yöneten AKP’li belediyelerin İzmit Körfezi ve Marmara’da yaşanan bu büyük faciada payları yadsınamaz. Maalesef 17 yılda İzmit Körfezi’ni katlettiler. Müsilaj İzmit Körfezi’nde gözle göremediğimiz çok büyük çevre sorunlarını bize haber veren bir acil durum çağrısı idi. Bu çağrıya kulak verilmesi gerekiyor. İzmit Körfezi’ne hiçbir evsel ve kanalizasyon suyu dökülmemesi gerekiyor. Ancak dönem dönem pek çok bölgede bu atık suların İzmit Körfezi’ne katıldığını görüyoruz.

kömürcüler OSB yalanı

Her yerel seçim dönemi AKP’lilerin yalanları arasında Kömürcüler OSB’nin taşınması var. Seçimler bitiyor, Kömürcüler OSB unutuluyor. Dilovalıların üzerine kömür tozu yağdırmaya devam ediyorlar. Yerel seçimde Dilovası’nı kazanmak için bakan getirip söz verdiler. Şimdi bakıyoruz somut bir adım yok. Yalan ve kandırma bu arkadaşlarda huy olmuş.