RİZE (İGFA) - Rize Belediyesi’nce düzenlenen festival, Rize sahil dolgu alanı otopark alanında havanın da güzel olmasıyla birlikte vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekiplerin titiz çalışmasıyla 3 günde ayıklanan 2,5 ton hamsi, 15 ızgara reyonun da pişirildi. Festivale, Rize Valisi Kemal Çeber,  Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, ilçe ve belde belediye başkanları ve sivil toplum kurulu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Festivalde alanında 75 görevli hamsileri ızgaralara pişirmek için çalışırken, 25 kişi de ikramlarda bulundu. 2,5 ton hamsi 4 saatte tüketildi.

Izgaranın başına geçen Rize Valisi Kemal Çeber  ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin de pişirdikleri hamsileri vatandaşlara ikram etti. Festival kapsamında, 132 yöresel hamsili yemek standlarda sergilenirken, vatandaşlara helva ve çay da dağıtıldı.

Vali Çeber, Başkan Metin ve protokol üyeleri standları gezerek ürünleri sergileyen ekiplere teşekkür etti.