Sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilen ve bu doğrultuda önemli projelere imza atan İzmit Belediyesi, özellikle pandemi döneminde mental ve duygusal olarak zor günler geçiren vatandaşlara psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor. Kadın Girişimciler Merkezi’nde (İZGİM) Betül Bulut Yazıcıoğlu, Belsa Plaza B Blok’ta ise psikolog Kerim Alp İlter, çocuk, ergen, bireysel ve aile danışmanlığı hizmetini ücretsiz olarak veriyor. 


ÇALIŞMA SAATLERİ
Sınav stresi, sınav kaygısı, anksiyete bozukluğu, psikolojik ve ruhsal sağlık anlamında ücretsiz danışmanlık hizmeti veren psikologlar hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasında halkı dinliyor. Ölçek, anket, form ve çocuklar için oyun terapisi tekniklerinin ve değerlendirme materyallerinin kullanıldığı seanslar ortalama 45-50 dakika sürüyor. 


YOĞUN TALEP VAR 
Yoğun bir talep ile karşılaşan psikologlar, 2021 yılı boyunca 366 yetişkinle 976 seans, 540 çocukla 922 seans ve 64 aile ile 103 seans gerçekleştirdi. İzmit’in dışında kentin tüm ilçelerinden vatandaşların yaralanabildiği psikolog hizmetinden faydalanmak isteyenler, 318 02 10 numaralı telefonu arayarak randevularını alabilirler.