“Her çocuk özeldir” ilkesiyle yoluna devam eden İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi’ndeki çocuklara ilgi çekici projeler aracılığıyla bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı veriliyor. Kurum kısa süre önce açılmasına rağmen kaliteli eğitim anlayışıyla kentin marka eğitim kurumlarından birisi olmayı başardı. İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi, Reggio Emilia yaklaşımı kapsamında çocukların ilgi alanlarına uygun şekilde müfredatları belirliyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim alan çocuklar deneyerek, yaşayarak, keşfederek öğreniyorlar. 


ALANINDA UZMAN EĞİTİM KADROSU
İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi’nde görev yapan öğretmenler, çocuklara genel kültür ve vizyon sahibi olmaları için yol gösterici oluyorlar. Alanında uzman eğitimciler çocuklara kış teması çerçevesinde eğitimler vermeye devam ediyorlar. Çocuklar mevsimin özelliklerini yaptıkları uygulamalarla öğrenmiş oluyor ve böylece etkinliklerde hem eğleniyor hem öğreniyorlar. 


İZMİT’E YAKIŞAN MODERN YAPI
3 katlı binaya sahip Çınar Çocuk Evi’nde, 640 metrekarelik alan kreş olarak kullanılıyor. Kısa süre önce hizmete giren İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi’nde modern ve ergonomik 5 adet sınıf, spor odası, yemekhane ve faaliyet alanları bulunuyor. Çınar Çocuk Evi’nde hobi bahçesi, temalı oyun alanları, ahşap kitap okuma evi, tavşan kulübesi, hobbit masal ağaç evi ve kum havuzu gibi doğayla iç içe olabilecekleri şekilde peyzaj düzenlemeleri mevcut.