Gebze Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, “Nostalji 22” gazete sergisi düzenledi. Gebze Center AVM’nin katkıları ve ev sahipliğinde yapılan sergiye ilgi yoğun oldu.

Türk basını için anlam taşıyan en özel günlerden birisi olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında açılışı yapılan sergi 3 gün boyunca gezilebilecek.

Sergiye Ak Parti Milletvekili Cemil Yaman,CHP Kocaeli 24.Dönem Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,Gebze CHP ilçe başkanı Gökhan Orhan,Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş,Deva Partisi İlçe Başkanı Avukat Kemal Memiş,Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve çok sayıda STK temsilcileri katıldı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, basın çalışanları için 10 Ocak tarihinin önemli olduğunu belirterek,

“Bundan 61 yıl önce yani 10 Ocak 1961 tarihimde basın çalışanlarının sosyal hakları 212 sayılı kanun ile güvence altına alındı. Bunun üzerine, 9 gazete patronu ortak bir kararla 3 gün boyunca gazete yayınlamayacaklarını açıkladılar

GEGACE Başkanı Ahmet Oğuz da, 10 Ocak’ın önemine değinerek, “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel gün çok önemli. Gazetecilik görevini yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakarca çalışmakta olan meslektaşlarımızın bu özel gününü şimdiden kutluyoruz dedi konuşmalar protola katılan diğer katılımcıların konuşmaları ile açılışa geçildi.