Eğitimci anne ve babanın altın kızı Burcu Yaşin'i aile dostu Eğitimci yazar Bilal Dündar anlatıyor:

 

Tazebey Yaşin Kocaeli’de yıllarca öğretmenlik yapmış hemen hemen herkesin ve her kesimin tanıdığı bir meslektaşımız. Öğretmenliği yanında sosyal yönden bakılırsa birçok sivil toplum kuruluşlarına üye olup, yaşamında boşluk bırakmadan arı gibi çalışan bir baba ve öğretmen.

 

Tazebey hocanın bu aktif ve başarılı yaşamında dağ gibi arkasında ve önünde duran gurur duyduğu eşi Pakize hanım çocuklarına bir anne olduğu kadar aynı zamanda yüreği sevgi dolu bir arkadaştır. Mutluluklarının daim olması dileğimle tebrik ediyorum. Aileyi tanımam uzun yıllar öncesine dayanır. Oğlum Hakan ile birlikte evlerinde bizi ağırlamışlardı. Geçen gün Tazebey hoca o günün anısına çekilen bir fotoğrafı verince duygulanıp memnun oldum. Demek ki zaman su gibi akıp gidiyor.

 

 

 

Kucağımdaki ve yanımdaki dünün minikleri bugünün büyük kızları ve makalemizin konusu tabi ki Burcu Yaşin kızımız. Burcu İzmit 1991 doğumlu olup Tüpraş İlköğretim okulunu bitirdikten sonra, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuş ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun. Lisans diploması; İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı müzik bölümünden. Yüksek Lisans aynı üniversitede Müzikoloji Anabilim dalından.

Burcu bir müddet Sabancı Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra Kanada Concordia Üniversitesi Beşeri Bilimler bölümünde halen doktorasını yapmaktadır. Fotoğraflarında gördüğünüz çekirdek aile toplumumuzda örnek alınacak bir samimiyet ile yaşamlarına devam ediyorlar. Birliktelikleri ve başarıları nedeni ile tebrik ediyor, devamını diliyorum.

 

Evet, Burcu kızımız iki başarı bir de Yüksek Başarı Bursu alarak doktora çalışmaları yapmaktadır. Kişisel gayret ve başarısı nedeni ile aldığı burslarla doktorasını tamamlayıp çok sevdiği ülkesine ve ailesine kavuşup biran önce ülkesinde çalışmanın umudu ve heyecanı içindedir. Altın kalpli kızımız Burcu’yu ve aileyi tebrik ediyor, sağlık ve mutluluk içinde uzun bir ömür diliyorum.