İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yeni bebek sahibi olan ailelere İzmit Belediyesi’nin ve Başkan Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in iyi dileklerini sunarak puset ve bebek albümleri armağan ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ve toplum sağlığına yönelik çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, ailelerin ihtiyaç duyduğu farklı bir projeye daha imza atarak Anne Taksi uygulamasını hayata geçirmişti. 


ANNELERE ULAŞIM DESTEĞİ
Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak hizmet veren ‘Anne Taksi’, ekonomik durumu uygun olmayan ailelerde doğum yapan annelerin bebekleriyle birlikte hastaneden evine rahatça ve güvenle ulaşmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra 0-2 yaş aralığında bebek sahibi olan annelere hastane randevularında da ulaşım desteği veriliyor. 


NASIL ÇAĞIRABİLİRİM?
Anne Taksi hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar İzmit’te kadın doğum servisi olan Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Alikahya Yerleşkesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki kadın doğum servislerinin veya Tıbbi Sosyal Hizmet Birimi ile İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile iletişime geçerek randevu oluşturabiliyor. İzmitliler ayrıca 08.30 - 17.30 saatleri arasında 0262 318 00 00 numaralı telefondan ( Dahili 2217 ), 7 gün 24 saat ise 0532 166 41 41 numaralı Whatsapp hattından randevu oluşturabilirler.


ANNE TAKSİ NEDİR?
Anne Taksi hizmeti, İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün, İzmit’te ikamet eden ve sosyo-ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyan annelerin doğum sonrasında hastane çıkışlarında bebekleriyle birlikte ücretsiz bir şekilde evlerine rahatça ulaştırılmalarını sağlayan bir ulaşım hizmeti.