vakahaber

PANDEMİ IŞIĞINDA EĞİTİM


Bu makale 2020-09-18 09:42:41 eklenmiş ve 4416 kez görüntülenmiştir.
YALÇIN AKBULUT

2020-2021 Eğitim Öğretim yılına giriyoruz.Fakat bu yılkı diğerlerinden çok farklı dünyanın başındaki covid-19 belası ne yazıkki ülkemizide tehdit ediyor canlarımız tek tek bu dünyadan gçö ediyor.Bu nedenlede öğrencilerimiz korumak amaçlı Milli Eğitim Bakanlığı bir takım tedbirler alma durumunda kaldığı gerçeğini unutmamaız gerekir.

Misak-i Milli sınırları içerisinde bulunan okullarımızda ki çocuklarımızın Eğitim ve Öğretimi siz değerli öğretmenlerimiz  omuzlarında unutmayın ki onlar daha birer fidan nasıl şekil verirseniz bu vatana öyle yetişip hizmet vereceklerdir.Bunun yanı sıra okullarımızı yöneten idareci ve öğretmenlerimiz ise oraya gelen çocuklarımıza velilerlede işbirliği yaparak hijyen tedbirlerini alarak onların sağlıklarını korumak en büyük vazifeleri olacaktır.

Toplumun sağlığı aile ortamının ve yaşadığı ortamın temizliği ile olacaktır o zaman covid-19 denilen belada bizden uzak kalacaktır.

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Milli ve Manevi değerlere bağlı Cumhuriyetin temel ilkeleri doğrultusunda birer vatan evladı olarak yetişmesinde sizlerin çok büyük sorumlulukları olacaktır.İlim ve Fen dolu beyinleri yetiştirip ,ülkesine imza atmaya yönelik genç kuşakların oluşmasını sağlamak sizlerin elinde bakın imkanlar verilince Tuz gölünde yaptıkları roketleri ateşleyen gençleri gördük çok gururlandık,demekki eğitilince bu ülkenin gençleri neler yapabileceklerine şahit olmak o kadar da zor değil.

Vatan aşkıyla çarpan Ahlak ve Fazilet  timsali nesiller yetiştirmek sizin ellerinizde ,şahsi menfaat ve çıkarlarınız için önünüze konulan tüm engelleri aşaçağınızdan eminim.

Bu durum karşısın da Milli Eğitim yetkilileri okullar da okul yönetimini ve öğretmenleri denetleyerek,kendilerine emanet edilen taze beyinlere İlim ve Fen ışığı ile aydınlatmalarını sağlamak ta  en başta gelen görevleri olmalıdır.

Demokrasi ve Cumhuriyetin önemini çocuklarımızın beyinlerine adete kuyumcu işlemesi gibi işleyiniz..Devletimizde  Eğitim faaliyetlerinin  Devlet tarafından denetlenmesi nin  Anayasal bir sorumluluk olduğunu unutmadan  Anayasamızın 42. Maddesi Eğitim ve öğretim çalışmaları Devletin denetim ve gözetimi altında yapılır denmektedir,maddesini unujtmadan oto kontrol sistemini çalıştırması gerekir.

Sonuç olarak Okul öncesi Eğitimden, yetişkin Eğitimine kadar değişik amaç ve işimler altında yapılan ülkemizde ki tüm Eğitim faaliyetleri Devlet tarafından kontrol altına alınmalıdır.

Bu vesile ile tüm öğretmen ve öğrencilerimizin  yeni Eğitim ve Öğretim  yılını kutluyorum.Bu kutsal  göreviniz boyunca yapacağınız bütün çalışmalarınız da başarılı olmanız dileği ile saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Erdal Atağ 2020-09-18 14:28:04
Sayın hocam Okulların açılması ile ne kadar önlem alırsan al ,okullar saat 17.00 da dağılınca öğrenciler bir kafe de toplanırlar sohbet muhabbet derken orda korona 19 kapacak bir hafta yazdıktan sonra tüm okula yayılacak. Günah keçisi okul ıdaresi olacak.Herkes veliler dahil okulu suçlayacaklar.__(OKULLAR AÇILMASIN ) .BÖYLE BİR YANLIŞI IŞLEMESINLER.UZAKTAN EĞITIME DEVAM.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi