vakahaber

HAYATIMDAN KISA KESİTLER


Bu makale 2020-05-23 12:02:52 eklenmiş ve 2645 kez görüntülenmiştir.
YALÇIN AKBULUT

01Mayıs 1952 de Kafkaslardan göçüp gelen bir ailenin çocuğu olarak Kars'ta dünyaya gelmişim. Doğduğumda baharın o güzel esintileri babamın öğretmen olarak çalıştığı Komasor,yolaçan diğer adıylada Cumhuriyet köyünde akbulut ailesinin bahar bayramıyla kutladığı bir şölene dönmüş evin ilk ferdi olarak katılmam ailenin mutluluk simgesi olmuş,bu yıllarca evin ilk çocuğu olarak benim şımarmamdan başka bir şey olmamıştır.. Babam, Cumhuriyet öğretmeni olarak ülkeye 30 yılı aşkın öğretmenlik yaparken altı tane çocuğunuda okutup ülkeye yararlı birer evlat edinmenin gururunu yaşayan bir insan olarak gösterdiği sevinç ve neşeyle yaşamını sürdürmüştür.Eşi öğretmen olan annem ise 3 öğretmen çocuk yetiştirmesine rağmen ne yazıkkı kendisi okuma yazma öğrenememiştir.Buda bizlerin eksikliği olsa gerek. İlkokulu "Kars Cumhuriyet köyünde,Ortaokulu ise Merkez Ortaokulunda okudum.Liseyi ise Kars Fatihi olarak adlandırılan Alpaslanın adının verildiği Alpaslan lisesinde okudum.Daha sonra Allahın bana verdiği bir lütüf olsa gerek mezun olduğum lisede öğretmen ve idareci olarak çalışma şerefine layık oldum.Doğuda yaşamanın verdiği zorluk o soğuk iklim şartlarından uzaklaşmak için o zaman ki aklımızla okuyup Kars'tan kurtulmak olarak düşünsekte ben o düşüncede değildim,doğup büyüdüğüm kentin sokaklarında gururlu bir şekilde yürüyerek şehrimin insanlarına eğitim vermek en büyük idealımdi.Okumak, benim için bu hayattan kurtulmanın tek yoluydu. 1974'de Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünden mezun olmuş ve öğretmen olark Kars'a gelmiştim,ancak bu hizmetim maalesef ülkedeki terör olayları nedeniyle bizimde sürgüne gönderidiğimiz 1977 nin Nisan'ı olmuştu.Artık İstanbul,Amasya,İzmir yeni çalışma alanların olacaktı. Evlenmiştik çocuklarımız olmuştu,Amasya'daydık orada oğlumuzun birirni Tekirdede mezarlığına defnederken evlat acısı iledede tanışmış olduk.Emekli olup Kocaeli Gebze'ye yerleştikten sonra bir süre özel okullarda idarecilik yaptıktan sonra bu görevi bırakarak medya hayatına atılmaya karar kıldım zaten öğretmenlik yıllarımdan beridir dergilerde köşe yazısı yazdığım için konuya yabancı değidim.Böylece Gebze'de Aselet dergisi Yazı işleri müdürü olarak göreve başladım,daha sonra Kocaeli Pusula Gazetesi Genel koordinatörlüğü görevini uzunca bir zaman yaptıktan sonra kendi haber sitemi kurarak serbest çalışmaya başladım.. Vakahaber artık benimdi kendi sitemde yazıp çizmeye başlamıştım.Zaman bakalım bizleri nerelere götürecek.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi