vakahaber

YENİ DÜNYA DÜZENİNİN AYAK SESLERİ, CORONA VİRÜS VE TÜRKİYE 1.BÖLÜM


Bu makale 2020-05-10 21:25:51 eklenmiş ve 31095 kez görüntülenmiştir.
Av. NECMİ ÖZEN

 1.CORONA VİRÜS, VİRÜS KAYNAKLI HASTALIKLARIN  NÜKLEER SİLAHLARDAN DAHA TEHLİKELİ OLDUĞUNU BİZE GÖSTERDİ.
       Dünya, nükler silahların kısıtlanmasına  yönelik tedbirlerden daha ciddi tedbir almalıdır. Özel laboratuarlar çok sıkı denetim altına alınmalıdır. Bu konuda ağır müeyyideleri olan mevzuatlar geliştirilmelidir. Nükleer silahlar gibi takibe alınmalıdır. Biolojik silahların takibi yapılmalıdır.

         Nükleer silahlardan daha etkili olan  corona virüsün ağırlığı 0,0000005 gram ağırlığındadır. 10 milyon insanı hasta yapacak toplam virüs miktarı  5 gram ağırlığında dahi  değildir. Tüm insanlık 5 gram ağırlığında virüse karşı savaşıyor. DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR DİYORDUK. Dünyadan da dünyayı yöneten beşliden de daha büyük güçler olduğunu öğrendik. Coronadan ölenlerin sayısı şimdiden Japonyanın Hiroşima kentinde ölenlerin sayısından çok  daha fazladır.
          

2. DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ GÜVEN VERMİYOR. YAPISI DEĞİŞMELİDİR.
Virüsleri kim üretirse üretsin mutlaka çok sıkı kontrol altına alınmalıdır. Dünya Sağlık Örgütü, pandemi sürecini bilmesine rağmen çok geç kalmış 12 mart tarihinde bilgilendirme yapmıştır.   Bu, Dünya Sağlık Örgütünün bugünkü yapısıyla yapabileceği iş değildir.   Washington Post  ABD merkezli 'SITE' istihbarat grubunun özel çalışmasını manşetine taşımıştır. Bu haberde,
Dünya Sağlık Örgütü, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü, Gates Vakfı ve Gates'in gizli ortağı olduğu Wuhan Viroloji Enstitüsü'nün 25 bin mailinin hacklendiğini yazmıştır. Bu mailler korkunç gerçeği ortaya çıkarmaktadır. ABD ve hakim güçler Adnan Kaşıkçı cinayetinde olduğu gibi bir takım pazarlıklarla  cinayetin üstünü kapatmazlarsa, virüsle ilgili mailler ve bilgiler dünyada büyük hesaplaşma ve  değişimlere sebep olacaktır. Nobel Tıp Ödülü alan Fransız Tıp doktoru prof Luc Montagnier virüsün Çin'in Vuhan şehrindeki laboratuarlarda üretildiğini söyledi. Hatta bu virüs içerisinde AIDS hastalığına sebep olan HIV virüsünden özel transfer edilmiş gen dizilerinin olduğunu söyledi. Yine bir başka Nobel ödüllü Japon Fizyoloji Tıp Prof. Dr. Tasuku Honjo, Koronavirüs'ün doğal olmadığını, Çin tarafından üretildiğini açıkladı. Aşağıdaki maillerler de bu  iddiaları güçlendirmektedir.
 
Wuhan Viroloji Enstitüsü'nün, Gates Vakfı'na gönderdiği mail: "Enstitü yöneticisi Shi Zhengli, 19 Ekim 2019'da Coronavirüslü bir buz parçasını canlı hayvan pazarına bıraktı. Ancak etkisi hakkında henüz detaylı bir açıklama Çin devletinden gelmedi." Gates Vakfı'ndan, Wuhan Viroloji Enstitüsü'ne gönderilen mail: "Hazırlanan virüslerin güvenliğiyle ilgili bir risk var mı?
Eğer varsa, detaylı bir rapor hazırlayın." Gates Vakfı'ndan, Wuhan Viroloji Enstitüsü'ne gönderilen mail:
"Aşısı olmayan virüslerin laboratuvar ortamında gün yüzüne çıkmayacak şekilde korunması çok önemli." Wuhan Viroloji Enstitüsü, Gates Vakfı'na gönderdiği mail: "Enstitüyü ziyaret etmek isteyen Amerikalı vakıflarda ciddi artış var.
Bu enstitü için risk. Nasıl bir önlem alalım?" Dünya Sağlık Örgütü'nden Gates Vakfı'na gönderilen mail: "2018 yılında Çin Resmi Ajansı'nın yayınladığı 1500 virüs hazır şeklindeki tweet'le ilgili detaylı bilgi istiyoruz." Mailler uzayıp gidiyor. Haberde tam 25 bin mesajlaşmanın Amerikan istihbaratının elinde olduğu öne sürülmektedir. Bu bilgiler Çin hükümeti ile küresel güçler arasındaki kirli ve güven vermeyen ilişkiyi ortaya koymaktadır. Bu bulgular Çin ve diğer  müsebbiplere    tazminat davalarının açılmasına yol açacaktır.

3.GELİŞMİŞ ÜLKELER SAĞLIKTAN DAHA ÇOK SİLAHLANMAYA ÖNEM VERİYOR. İnsan sağlığı, silahlanmadan daha önemlidir.  Ülkeler bundan böyle yatırım yaparken insan sağlığını ve  insanı temel alan yatırımları yapacaklardır. Halbuki kısa süre önce en önemli gündem maddesi savaş ve silahlanmaydı.
            Dünyayı yöneten ,Birleşmiş Milletlerde veto yetkisi olan 5 ülkenin başı çektiği silahlanma yarışında toplam 86 milyar insanı öldürecek silah üretilmiş,  gelişmekte olan ülkeler ile yoksul ülkeler bütün kaynakları'nı silahlanmaya  ayırma zorunda bırakılmıştır.    Silahlanma  yarışında   ilk sıralarda olan ülkelerin sağlık sistemleri, pandemiye dönüşen corona virüs  salgını karşısında iflas  etmiştir.   
 Birçok ülkede, yaşlıların yaşadıkları yaşlı bakım evinde kalan hastalar ile çok sayıda hasta ölüme terkedilmiş cenazeler ortada kalmış, cenazeler toplu mezarlara gömülmüştür. Virüsler zengin fakir asalet gözetmiyor  ayrımcılık  yapmıyor.
            Krallar kraliçeler devlet başkanları prensler kaçacak delik arıyorlar. Son günlerde virüslerle ismi anılan Bill Gates salgınlara karşı korunmak için içinde hastane ve laboratuarlar kurduğu 150 milyon dolarlık evine kapanmıştır.
            

4.GELİŞMİŞ ÜLKELER ULUSLARARASI  SÖZLEŞMELERDEN  KAYNAKLI  YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMEMEKTEDİRLER.
 Bugünkü  hazin ve trajik  tablo, başta ABD, Çin  ve Avrupa ülkeleri olmak üzere  çok sayıda devletin Uluslararası sözleşmelerden kaynaklı yükümlülükleri ile  kendi iç mevzuatlarından kaynaklı yükümlülüklerini  yerine getiremediklerinin açık göstergesidir. 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi "Sağlık hakkı ile Sosyal Güvenlik Hakkını " düzenlemiştir. Üye ülkeler   bu sözleşmeyi imzalamakla vatandaşlarının  temel haklarından olan sağlık ve sosyal güvenlik hakkını güvence altına almışlardır. Uluslar arası Çalışma  Örgütü (İLO) sözleşmelerini imzalayan ülkeler sosyal güvenlik konusunda taahhütte bulunmuşlardır.   1965 yılında yürürlüğe giren Avrupa Sosyal Şartının  11. maddesinde de sağlık hakkı ile Sosyal Güvenlik Hakkı  güvence altına alınmıştır. Bu sebeple, Corona virüs pandemisi ile mücadelede ihmali olan  ülkelerin yöneticileri siyasi ve hukuki mesuliyetleri sebebiyle, hesap vermek zorunda kalacaklardır. Tedavi edilmeyen ölüme terkedilen şahısların yakınları tazminat davaları açacaklardır. 
             

5.KAPİTALİZMİN GERÇEK YÜZÜ AÇIĞA ÇIKMIŞTIR.    
Kapitalizmin merkezi olan  ABD' de kapitalist   sistem can çekişmektedir. Doların insan sağlığından daha değerli olduğu, doları olmayanların açlığa ölüme terkedildiği tedavisinin dahi yapılmadığı cenazelerin sokaklarda kaldığı  cesetlerinin çukurlara doldurulduğu bir süreç yaşanmaktadır. ABD'de zenci nüfus % 30 olduğu halde cenazelerin %70 i zencilerdendir.            
  

6.EYALETLER VE YEREL YÖNETİMLER SAĞLIK SİSTEMİNİN YÜKÜNÜ KALDIRAMAMIŞTIR. 
ABD de eyaletler birbirine yardım etmemektedir. En büyük ve en zengin eyaletlerden birisi olan Californiya eyaleti yönetimi diğer eyaletlerin taleplerini dış satım olarak değerlendireceğini ve yardım etmeyeceğini bildirmiştir. Ayrıca bir çok eyalet valisi ABD Başkanının emirlerini yerine getirmeyeceğini bildirmiş yönetimde iki başlılık oluşmuştur. Mahalli hizmetlerin mahallinden yapılması temel ilke olmakla birlikte sağlık sisteminin  kendine özgü ve genel nitelikli olması  nedeniyle yerel yönetimlerinde desteğini almak suretiyle merkezi yönetim tarafından Sağlık Bakanlığınca yapılmasının daha faydalı olacağı anlaşılmıştır.
            

7.TÜRKIYE'NİN CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ BAŞARILI OLMUŞTUR.      
Türkiyede yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı sisteminin 15 TEMMUZ aşısıyla birlikte ABD Başkanlık sisteminden daha gelişmiş olduğu anlaşılmıştır. Türkiyede Cumhurbaşkanlığı Sistemi Terörle mücadele ile Dış politikada başarıyı artırmışken tabi afetlerle mücadele , sağlık ve ulaşım gibi sistemlerin kurulması ve geliştirilmesinde de başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Merkezi yönetim birlik beraberlik ruhu içerisinde  mahalli idarelerle birlikte pandemi ile mücadelede bir kuruş dahi talep etmeden bütün vatandaşları için ücret talep etmeden   tedavi sürecini devam ettirmektedir.              
               

8. EMPERYALİZMİN  EN ÖNEMLI ARACI OLAN MEDYANIN HAYATİ ÖNEMİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR. DEĞİŞİMİN  BAŞLAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ ALANLARDAN BİRİDİR.
Pandemi sürecinde , her zaman olduğu gibi MEDYA ve Basının, belirli odakların kontrolünde görev yaptığı Türkiyenin başarısını gölgelemek amacıyla haberler yaptıklarını görüyoruz.  Dünyanın neresinde olursa olsun her felaket haberinin yanında Türkiyeden görüntüler vererek algı operasyonları yapmaktadırlar.  Halen Avustralya’da yaşayan eğitimci Ahmet Bozlar, yaşamış olduğu bir hatırasını şöyle anlatıyor:
Dünyayı kana bulayan emperyalist batılılar, ülke menfaatlerini korudukları için işine gelmeyen ülke liderlerini “diktatör” yaftasıyla alaşağı etmeyi çok severler. 2. Abdül Hamit 'in Kızıl Sultan olarak dünyaya lanse edilmesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan içinde diktatör algısı oluşturmaya çalışılması aynı amacı gerçekleştirmeye yöneliktir. Bir zamanlar “yam yam” yaftasıyla iktidardan uzaklaştırdıkları Uganda devlet başkanı merhum İdi Amin için de aynı iftiraları atmışlardı.
1980’li yılların başlarında Cidde’de büyük bir otelde Türkiye’yi tanıtma haftası etkinlikleri yapılıyor. Aynı şirkette çalışan bir Türk mühendis de Ahmet Bozlar'a sorar:

“Hocam şu adam İdi Amin değil mi?”
O tarafa baktığında “Ona benziyor, amma bilmem” deyince, mühendisin ısrarı üzerine masasına giderler. Mühendis “Siz İdi Amin misiniz?” diye sorduğunda İdi Amin “Bir Türk kahvesi ısmarlamazsanız konuşmam” diye cevap verir ve sıcak bir hava oluşur.
Yanına oturunca bizim mühendis tam da bizim eğitim kurumlarından yetişen maymunlar gibi sorar: “Siz ülkenizdeyken neden insan kanı içiyordunuz?”
İdi Amin gayet sakin bir şekilde: “Orada Türk kahvesi yoktu da onun için” der.
Bizim mühendis bey ukalalığına devam eder . İdi Amin, mühendisi omzundan eliyle bastırarak sandalyeye oturtur ve şöyle konuşur:
“Siz Türkler 1974’de Kıbrıs’ta çocukları, ihtiyar kadınları, neden dozerlerle çukurlar açarak canlı canlı gömdünüz?”.Bunun üzerine mühendis celallenerek: “Hayır biz öyle bir şey yapmadık. Onu Rumlar yapmıştı“ deyince İdi Amin kükrercesine şöyle söyler:
“Sen bana insan kanı içiyordun dedin. Bir insana yapılabilecek en ağır hakareti yaptın, ben kızmadım. Sana ne oluyor şimdi?” diye çok sert bir üslup ve bakışla dakikalarca mühendis beye bakar. Sonra konuşur:
“Baby (çocuk), benim ülkem kuş cennetidir. Ben halkımla hep iç içe yaşadım. Beni ziyarete gelenler bana kuş eti veya kuşu canlı getirirlerdi. Kabul ettiğim tek hediye buydu. Ben o kuşların bile kanını içmedim” der.
Aniden yumuşak bir üslupla şu hususları anlatır. Benim ülkemle ilgili haberler önce İngilterede yapılır sonra dünyaya servis edilir.Türkiyeyle ilgili haberlerde önce İsrailde sonra İngilterede Avrupa başkentlerinde yapılır sonra dünyaya servis edilir der.
             Bu sebeplede  yeni dünya düzeninde siyonist batı  menşeyli basın ve informasyon,  bağımsız medya organlarına yerini bırakmalıdır.
              

9. YENİ DÜNYA DÜZENİNDE GIDA TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNEMİ ARTMIŞTIR.
Pandemi sürecinde bir çok ülkede gıda maddeleri yağmalanmıştır. Türkiye ve dünya gıdanın  tarımın hayvancılığın önemini anlamıştır. Türkiye olarak tarım ve hayvancılık alanında ciddi adımlar atılmalıdır. Hollanda gibi bir ülkenin 96 milyar euro ihracat yaptığı yıl Türkiyede 20 milyar dolar ihracat 10 milyar dolar ithalat yapılmıştır. Türkiyenin tarım arazileri Hollanda'nın 40 katı kadardır. Türkiyenin daha önce  tarım yapılırken boş kalan arazisi 4,2 milyon hektardır.Hollanda'nın tarım yapılan arazilerinin toplamı ise 950 bin hektardır. Hayvancılık alanında da iç açıcı gelişmeler yoktur.  Tarım alanında örgütlenme şeklimizde değişmelidir. Avrupa ülkeleri Türkiyeden aldıkları Ahilik sistemini dahada geliştirerek günümüzdeki kooperatifçilik sistemlerini kurmuşlardır. Türkiye kooperatif çöplüğüne dönüşmüştür. Hollanda 96 milyar eurolük ihracatının %70 ini toplam 73 adet kooperatif vasıtasıyla yaparken Türkiye 13 000 adet kooperatifiyle üretime yeterince destek olamamaktadır.
             Yeni dünya düzeninde şüphesiz gıdanın önemi artacaktır. Türkiyenin tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyeli dünyanın çok az ülkesinde bulunmaktadır.

                                                                                                                                                                                     Eğitimci ve Hukukçu Av. Necmi ÖZEN  
 
                                                                                                                       DEVAM EDECEK

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi