vakahaber

KIZIL ELMA VE GERÇEK SAHİPLERİ


Bu makale 2018-02-11 00:11:57 eklenmiş ve 460 kez görüntülenmiştir.
İRFAN TOPÇU

Milattan önce 220 yıllarında Kızılelma Hazarlar, hedef hazarlar. Kızılelma, Cici Hanla yine milattan önce 53’te batı Türkistan da. Atilla’yla Avrupa’nın adı Kızılelma. Ak Hunlar; Amuderya, Horasan, Afganistan’ın adını Kızılelma koydular. Kızılelma Uygurlarda, Selenge, Orhun ve Tolga boyları, Baykal civarı. Avarlarda, Kafkaslar ve doğu Avrupa. Karahanlılarda, Kızılelma Kâbe. Gaznelilerde Hindistan. Selçuklularda Anadolu. Osmanlıda cihan, Türkün Kızılelma’sı olmuştur. Çin’in kadınına ve ipeğine aldananlar, kutlu Kızılelma yolculuğundan şaşmışlardır. Bizans’ın entrika ve ikiyüzlülüğüne aldananlar, Kızılelma’yı anlamadılar. Asırlardır devam eden bu muhteşem ve kutlu yolculuk, kalleşliklerle sarsıldı, ihanetlerle örselendi, kahpeliklerle sarsıldı fakat asla yok olmadı. Fransız hayranlığı, Alman korkaklığı ve İngiliz uşaklığına rağmen. Amerika mandacılığına ram olanlara rağmen, Kızılelma var olmaya devam ediyor. Kızılelma korkakların değildir. Kızılelma yalancıların değildir. Kızılelma riyakarların değildir. Kızılelma bizimdir. Milattan önce Kızılelma’yı milleti adına hedefleyen Teoman ne ise ve kim ise, Atilla odur, Saltuk Buğra odur, Alparslan odur, Osman odur. Mustafa Kemal Paşa, Kızılelma’nın bizzat kendisidir. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemalin fikirlerini Kızılelma olarak görmeye devam etmektedir, edecektir. Biz ülkücülerin Kızılelma’yı anlayışı ve kavrayışı açıktır, nettir. Daha önceki yazılarımda da ifade ettim; Kızılelma’yı lider belirler. Bundan dolayıdır ki; Kızılelma tarihin seyri içerisinde; Teoman tarafından belirlenmiştir. Atilla tarafından belirlenmiştir. Saltuk Buğra tarafından belirlenmiştir. Sultan Alparslan tarafından belirlenmiştir. Osman Gazi tarafından belirlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk tarafından belirlenmiştir. Bu çizginin kurucusu olan Başbuğ Alparslan Türkeş, ortaya koymuş olduğu fikir ve ufukla Türk milletinin Kızılelma’sını yeniden hatırlatmıştır. Bu güne gelince; bu muhteşem tarih serüveninin tartışılmaz ve tek temsilcisi olan Devlet Bahçeli, Kızılelma’yı belirleyecek yegane isimdir. Aslında anlayanlar için bunu defalarca söylemiştir. “Tarih coğrafyaya dar geliyor” dediğinde, tarihe mal olmuş ve Kızılelma’nın gerçek sahiplerinin ruhları da şad olmuştur. Kızılelma; Waşington’un himmetiyle iktidar olanların değil, AB’cilerin değil, makam mevki için ideallerini satanların değil, ülkücülerin aşkıdır. Ve Kızılelma’yı lider tayin eder. Sayın Bahçeli Kızılelma’nın tek uygulayıcısıdır. Bu görevi ona tarih vermiştir.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi