vakahaber

NEREYE GİDİYORUZ?


Bu makale 2019-11-29 12:14:39 eklenmiş ve 105 kez görüntülenmiştir.
Yaşar Geler

 

 

        Ülkemiz gerçekten zor zamanlardan geçiyor. Öyle zor zamanlar ki, elini nereye atsan bir sorun ve sıkıntıyla karşı karşıyasın.              -Her gün TV haberlerinde izlemiyoruz ki bir soygun haberi görmeyelim. Ya bir market, ya bir iş yeri, ya bir ev…                                                                                                                                                                                                                -Yine bir haber bu kez dolandırıcılar iş başında. Ya yaşlı bir vatandaş dolandırılmış, ya da yalnız başına yaşayan varlıklı bir insan

  -Her gün şahit olduğumuz bir durum da trafik veya şehir magandaları. Elini kolunu sallayarak, insanları darp ederek terör estiriyor ve hiçbir yaptırımda da bulunulamıyor

 -Sokakta her hangi bir vatandaşımıza saldırılıyor, gençler, kadınlar, hamileler vs. darp ediliyor.                                                      -Hastanelerde sağlığımız için gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan sağlıkçılarımıza saldırılıyor, darp ediliyor. Ne yazık ki caydırıcı bir yaptırımı yok. Taşeron firma marifetiyle hastanelerde çalışan bir sekretarya elemanı doktora emreder nitelikte davranışlarda bulunabiliyor.

 -Alkollü ya da maddeli araç kullanılıyor, insanlar trafik terörüyle hayattan koparılıyor.

-Okullarda öğrenciler öğretmenlerine saldırabiliyor, hakaret edebiliyor, öğretmeni dinlemeyebiliyor, darp edebiliyor. Her hangi bir veli ALO’ lu numaralarla öğretmenine tehdit unsuru oluşturabiliyor.

 -Havuz sistemiyle, görev kaygısıyla çalışan idareciler makamlarını koruyabilme adına personeline her türlü baskıyı uygulayabiliyor.             -Tayin ve atama baskıları, rotasyon söylentileri her dönem çalışanların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bu da başarıyı olumsuz etkiliyor.

 -En önemlisi de can güvenliğimiz Allah’ a emanet. Eskiden mahalle bekçileri vardı. Mal ve can güvenliğimizi emanet ettiğimiz. En azından caydırıcıydılar. Onlar gitti güvenlik sorunu baş gösterdi. Yeni yeni gelmeye başlıyor ama ne yazık ki, henüz her mahallede yok.

  -Gün geçmiyor ki bir polisimize ya da askerimize saldırılmasın. Onlarca can alınmasın, onlarca hayal yıkılmasın, onlarca eve ateş düşmesin, onlarca aile perişan olmasın, onlarca çocuk-bebek yetim kalmasın. Onlarca mal, ev, araç, işyeri yakılıp yıkılmasın.                       -Mal ve can güvenliğimizi sağlayan güvenlik güçlerimiz bile can güvenliği tehdidi yaşıyor. Kendini koruyamaz hale geldi. Askeri alanlar ve polis karakolları beton duvarlarla korunmaya çalışılıyor.                                                                                                                                      Ahlaksızlık ve terör almış başını gidiyor. Özellikle de hiçbir suçu günahı olmayan masum vatandaşlarımız hayattan kopuyor.                      Gerçekten biz nereye gidiyoruz? 

Ülkemizin üzerindeki bu karabasan nedir?-Neden bu kadar can ve mal bedeli ödüyoruz?                                                                               -Neden, niçin, nasıl, ne gibi ve kime bedel ödüyoruz ya da ödettiriliyoruz?                                                                                              -Bu cani emperyalist canavarlar bizden ne istiyor. Neden bizim insanlarımız bu canavarlara maşalık yapar?                          

 Bu sorular karşılık bulur mu bilmem ama ben hala soruyorum: ’’Nereye Gidiyoruz?’’

Yaşar GELER

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi