vakahaber

ÖĞRETMENİM BEDİR AVCI


Bu makale 2019-11-22 09:02:18 eklenmiş ve 377 kez görüntülenmiştir.
YALÇIN AKBULUT

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve Cumhuriyet öğretmenlerinin gününü kutluyorum.

0kuma yazmayı bana öğreten  ilkokul öğretmenim babam merhum Müslim Akbulut ve ebediyete intikal etmiş Cumhuriyetimizin güzide öğretmenlerini saygı ve minnetle anarken bu günün tüm genç ve idealist genç öğretmenlere başarı getirmesini diliyorum.

Bende bir öğretmen çocuğu olarak okudum ve öğretmen oldum.Kendi mezun olduğum liseye öğretmen olarak atanınca dünyalar benim olmuştu.Doğup büyüdüğüm şehrimin çocuklarına hizmet edecektim,bundan daha gururlu ne olabilirdi ki,

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğu kadar toplumu aydınlatan insanlara yön veren eli öpülesi öğretmenlermize gerekli desteği vermekte bizi yöneten devlet adamlarımız olmalıdır.Cumhuriyetin kurucusu Atatürk maaşlara zam yapılacağı zaman öğretmenlerimizi en üstte tutar ve protokolde yer verirdi.Şimdi ise öğretmenlik mesleği unutulanlar arasında olduğunu görüyoruz.

20.11.2019 günü Erzurum'da idim öğretmenlerimi aradım ve bizde emeği çok olan BedİR  Avcı ile buluştum yılların özlemini konuştuk maşallah sağlıklı ve öğrencileri ile mutlu olan hocamın ellerini öperek hayır duasını aldım çok gururlandım çünkü bizleri öğretmen olarak yetiştiren bizlere vatan ve millet sevgisini öğreten öğretmenimle olamak kadar güzel hiç bir şey yoktu.Benim için bu sene 24 Kasım Öğretmenler günü hediyesi gibi oldu sağlıklı ve mutlu yaşa Bedri öğretmenim.

 

Öğretmenler toplumlara önderlik eden kişileri yetiştiren toplumun gerçek önderleri olan ancak genelde arka planda yer alan kişilerdir. İlköğretimden üniversiteye kadar tüm öğretmenlerimizin emekleri sayesinde sadece ülkemizde değil tüm dünyada insanoğlunun uygarlığı devam edebilmektedir. Çünkü öğretmenler bilgi akışını sağlayan araçlardan birisidir. Yani öğretmenlerin varlığının olmadığı bir dünya medeniyetini kaybetmeye mahkum bir dünya olarak karşımıza çıkacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk 11 Kasım 1928 de tahta başında ders vermesinden dolayı kendisine Başöğretmenlik ünvanı verilmesi kararlaştırılmıştır.

Öğretmenlerin Kurtuluş Savaşı sırasında nasıl canlarını dişlerine taktıklarını Atatürk bizzat gözlemlemiş, bunun için yurt içinde veya dışında öğretmenliğin ne kadar kutsal bir değer olduğunu da sık sık vurgulamıştır.

Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır dediği zaman ülkenin geleceğini gençlere nasıl emanet ettiğinin bir göstergesi değil midir?

Onun için yurt dışında olsun ülkemizde olsun öğretmenlik mesleğinin çok saygın bir meslek olduğunu bilmemiz gerekir

Türkiye gibi cumhuriyete ve bilimsel ağırlıklı modern bir yaşama geçmesi ancak geçtiğimiz yüzyıl gerçekleşmiş bir ülkenin aynı coğrafya içerisindeki diğer ülkelerden farklı ve huzurlu bir şekilde yaşamasının yegane sebeplerinden birisi de öğretmenlerimizin Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkmasıdır.

Ne Mutlu Türk’üm diyene.          

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi