vakahaber

BAŞKAN SARI,“TÜRKÇÜ OLMAK, MİLLÎ BİR TAVIRDIR”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Mayıs 'Türkçülük Günü' olması nedeniyle bir mesaj yayımladıBaşkan Sarı mesajında; “Bizler tarihi binlerce yıla uzanan büyük bir milletin mensuplarıyız.
Bu haber 2020-05-04 09:34:54 eklenmiş ve 792 kez görüntülenmiştir.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Mayıs 'Türkçülük Günü' olması nedeniyle bir mesaj yayımladıBaşkan Sarı mesajında; “Bizler tarihi binlerce yıla uzanan büyük bir milletin mensuplarıyız.
Bugüne kadar Asya Avrupa ve Afrika kıtalarında farklı devletlerle hüküm sürdük. Çin Seddi'nden viyana kapılarına kadar siyasi nüfuz tesis ettik. Bizden olan bize ait olan ne varsa hepsini benimser ve kabul ederiz.Türkiye Cumhuriye-ti'nden önceki son devleti-miz de Osmanlı imparatorlu-ğu idi.Aynı insanlar gibi devletlerin de gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönem-leri oluyor. Osmanlı devleti de gün geldi tarih sahne-sinden çekilmek zorunda kaldı. Bir devletin sona ermesi, milletin de sonu demek değil. Zira devlet, millet tarafından meydana getirilen siyasi bir teşkilattır. Nitekim millet olarak Türkiye Cumhuriyeti'yle tarih 

sahnesindeki yerimizi yeniden aldık.19'uncu yüzyıl sonunda imparatorluklar çağı sona erdi. Artık ulus devletler dönemi başladı. Biz de 100 yıl önce kurduğumuz ulus devletimizle, tarihteki yolculuğumuzu devam ettirdik. Bugün hepimiz Türkçüyüz. Türkçü olmak, millî bir tavırdır. Hele günümüzde Türkçe olmak bir zorunluluktur. Türkçü olmak, mazlumların mağdurların masumların yanında olmaktır. Türkçü olmak nizam-ı alem ülküsüyle viyana kapılarına kadar giden bir milletin mensubu olmaktan gurur duymaktır. Türkçü olmak, haç'ın karşısında Hilal'in yanında saf tutmaktır. Türkçü olmak, Türk milletinin ebediyeye kadar hür ve bağımsız yaşamasını savunmaktır. Herkes bu tavrı sergileyemez. Çünkü bu tavrı göstermek zahmetlidir. Tatlı su milliyetçileri, yanar-döner insanlar bu tavrı gösteremezler. Onlar duruma göre vaziyet alırlar. Her zaman güçlüden yana olurlar. Bizler mert yürekli, açık sözlü insanlarız. Her zaman Hilal'den yana olduk. Kıyamete kadar da Hilal'in yanında kalacağız. Cihanda Hakk'ı adaleti tesis edene kadar Kızılelma ülkümüzün peşinden gideceğiz. Bu şuura sahip olan bütün kardeşlerimi seviyorum. 
Türk milletini payidar kılmak isteyen bütün kardeşlerimin 3 
Mayıs 'Türkçüler Günü'nü kutluyorum. Şanlı milletimizin hukukunu savunurken mahkum edilen başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere bütün büyükleri-mizi, kardeşlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

ETİKETLER : #amasya#mehmet sarı#
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi