vakahaber

KOCAELİ VALİLİĞİ SINAV DUYURUSU

22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan Kamu Personel seçme sınavı için Kocaeli Valiliğince alınan tebdirler Valilikce açıklandı.
Bu haber 2020-11-21 09:09:53 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

22 Kasım 2020 tarihinde tabloda belirtilen saatler arasında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavının (Ortaöğretim) sağlıklı bir biçimde yapılabilmesi için Valiliğimizce aşağıda belirtilen tedbirler alınmıştır;


 

SINAVIN ADI 

SINAV     TARİH VE SAATİ


 

SINAV SÜRESİ

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜN AÇIK OLACAĞI İLÇE VE SAATLERİ

2020-KPSS OrtaÖğretim


22 Kasım 2020  Pazar 10.15 130 dk.


İzmit-Gölcük-Körfez-Karamürsel-Gebze İlçe Nüfus Müdürlükleri
             07.00-10.00

        1- Sınav merkezlerine ulaşmakta sıkıntı yaşayan öğrencilerin sınav merkezlerine ulaştırılmasında ihtiyaç duyulduğu takdirde güvenlik güçleri araçları ile adayların sınav binalarına ulaşmasında yardımcı olacaktır.


        2- Sınav yapılacak okullarda görev alacak güvenlik personellerinin sınav saatinden 1,5 (bir buçuk) saat önce sınav yerlerinde hazır bulunmaları sağlanacaktır.


        3- Sınavların güven, huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak ve dikkatlerinin dağılmasını önlemek amacıyla sınav yapılacak İzmit, Derince, Başiskele, Gölcük, Gebze, Karamürsel, Körfez ve Kartepe İlçeleri mülki sınırları içerisinde 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 07.00' den itibaren sınav bitim saatine kadar  araçların klakson çalmaları, her türlü resmi, özel törenler vesilesi ile dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlaması nedeniyle konvoy oluşturulması, inşaat işleri ve hafriyat taşımaları, gürültü meydana getirecek her türlü faaliyetlere izin verilmeyecek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit, Derince, Başiskele, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Körfez ve Gebze İlçe Belediyeleri, Kocaeli İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İzmit, Derince, Başiskele, Kartepe, Gölcük, Karamürsel, Körfez ve Gebze İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından gerekli tedbirler alınacak, bu tür faaliyetlerde bulunanlar herhangi bir talimat beklenmeksizin engellenecektir.


        4-  Sınav yapılacak okulların bahçelerine sınav evraklarını taşıyan araçlar dışında hiçbir araç alınmayacaktır.
       

        5-  Adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak, okul bahçelerinin önlerinde kümelenmenin önlenmesi, maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması için gerekli tedbirler alınıp, uyarılarda bulunulacaktır. 

    

        6- Nüfus cüzdanını kaybeden adaylar, sınava giriş belgesi ve 1 adet güncel fotoğrafı ile sınavların başlama saatinden önce müracaat etmeleri halinde yukarıdaki tabloda belirtilen gün ve saatlerde açık olacak olan İzmit İlçe Nüfus Müdürlüğünden Geçici Kimlik Belgesi alabileceklerdir.

 
        7- Sınav yapılacak binalar ile engelli bireylerin sınava gireceği binaların güzergahlarına  mutlaka belediyelerce yönlendirme levhaları konulacaktır.


       8- Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında kurulacak pazarlarda ilgili belediyeler tarafından gürültünün ve sesli satışın önlenmesi, pazar girişlerine gürültü yapılmaması ve sessiz olunması hususunda afiş ve tabelaların asılması sağlanacaktır.


        9- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve İzmit, Derince, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Körfez, Gebze ve Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüklerince sınav süresince trafik ve emniyet tedbirlerinin uygulanması aşamasında emniyet güçlerine gerekli destek verilecektir.


        10-KPSS sınavına girecek öğrencilerin sınav yerlerine rahat erişimini sağlamak için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sınavın yapılacağı İzmit, Derince, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Körfez, Gebze ve Kartepe İlçe Belediyeleri, İSU Genel Müdürlüğü, İl Telekom Müdürlüğü, SEDAŞ Dağıtım Şirketi ve İZGAZ A.Ş tarafından genel arızalar dışında bakım ve onarım için kazı yapılmasına müsaade edilmeyecektir. Sınav yapılan yerlerde ise elektrik kesintileri, sınav süresince yapılmayacaktır.


        11- İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İzmit, Derince, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Körfez, Gebze ve Kartepe İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüklerince trafik akışını kesecek, yavaşlatacak şekilde herhangi bir düzenleme ve çalışma yapılmayacaktır.

.
        12- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığınca sınava girecek adayların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla sınav yapılacak okul güzergâhlarına ek seferler konulacaktır.


        13- Sınav yapılan yerlerin etrafında güvenliği sağlamak üzere İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca yeterli sayıda mobilize ekip görevlendirilecektir.


        

 

Sınava giren tüm adaylara başarılar dileriz.


ETİKETLER : #Kocaeli valiliği#
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer DUYURU haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
vakahaber.com vakahaber, haber sitesi, haberci, haber oku, gazete, manşet, son dakika, ajans, spor, gündem, politika, flaş haber, dakik, siyaset, magazin, video
sanalbasin.com üyesidir © Copyright 2017 vakahaber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Medyahost internet Hiz. Haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi